Општина Велико Градиште међу награђенима за примену принципа добре управе
Међу награђенима за примену принципа добре управе, које у оквиру Пројекта „Унапређење доброг управљања на локалном нивоу“ додељују Министарство државне управе и локалне самоуправе и СКГО, ове године нашла се и општина Велико Градиште, у области „Транспарентности и учешћа јавности у раду локалне самоуправе“.
Општини је додељено посебно признање, заједно са градом Пиротом и општином Нова Варош док је прву награду у овој области освојила општина Рума. У оквиру наведеног пројекта, троје радника Општинске управе општине Велико Градиште, успешно је прошло е-обуку “Добро управљање на локалном нивоу“.
Овогодишње такмичење одвијало се још и у областима „Ефикасности и делотворности“, „Одговорности и владавине права“ и „Равноправности и одсуства дискриминације“.
Овај пројекат део је ширег програма „Подршка Владе Швајцарске развоју општина кроз унапређење доброг управљања и социјалне укључености – Swiss PRO“, који реализује Канцеларија Уједињених нација за пројектне услуге (UNOPS).













