Прослављен завршетак дела радова на цркви у Чешљевој Бари, у општини нове инвестиције

Мештани Чешљеве Баре, у суботу су, са гостима, прославили завршетак прве фазе радова на новој цркви, започетој почетком прошле године. Свечаности су присуствовали и Преосвештени владика браничевски Игњатије те председник општине Велико Градиште, Драган Милић.

“Сви смо сведоци да је никао један прeлепи објекат на прелепом месту. Веома са задовољан, остварили смо оно што смо зацртали када смо започели изградњу цркве. Очигледно је да је црква ујединила грађане Чешљеве Баре и они су нашли начина, да поред овог тешког времена, издвоје средства и ја се надам да ћемо наредне године, како је планирано са Mесном заједницом, да доведемо објекат до краја и да га до краја идуће године освештамо и предамо народу на употребу.“, рекао је Милић, захваливши и старом руководству Месне заједнице, а посебно људима који сада раде. Он је најавио и радове на уређењу крова Дома културе који почињу ових дана, поправку сеоских путева као и друге активности у селу.

Живорад Илић, председник Месне заједнице Чешљева Бара, такође је захвалио свима, “гастарбајтерима“, председнику општине, црквеној заједници и свим људима добре воље који су помогли изградњу цркве, али и онима који су то желели, а нису имали могућности: “Ми смо имали вишедеценијски сан који се полако остварио захваљујући нашим радницима у иностранству који су дали велика средства, око 70 хиљада евра, затим општини са два милиона динара и нашем мештанину из Шведске који је донирао пет хиљада круна, иако је отишао из села.“. Како је рекао Илић, завршени су зидарски послови, припремају се лимови, а до краја године биће постављен и бакарни слој на крову за који радови износе 30 хиљада евра. Од тога недостаје још 5 хиљада које је, овом приликом, обећао председник општине.

Милић је најавио и друге радове значајне за општину: “Следећа активност коју ћемо заједно да радимо је довођење пијаће воде у сва села општине. Уредили смо водоизвориште и добили 120 литара здраве пијаће воде у секунди, по европским стандардима. Средствима Европске уније, од 4,5 милиона евра, уређени су фабрика воде, бунари, трафостаница, 8,5 километара цевовода испод Сребрног језера и резервоар изнад Кумана. Следећа фаза је да тај водовод иде према селима у читавој општини.“. Председник је рекао да за ову инвестицију очекује помоћ Министарства пољопривреде, где су обављени разговори, као и помоћ од европсих средстава. Такође, друга велика инвестиција која прати општину је гасификација где је у плану да се на пролеће постави цевовод: “Урађен је читав град и Бели Багрем, насеља према Стигу се завршавају ових дана, урађено је Пожежено и део Кусића. На пролеће иде гасификација према Макцу и 2019. би требало да добијемо гас у свим насељима.

Осим ових, у општини Велико Градиште у току је и низ мањих радова као што су уређење путева и асфалтирање улица: “Ове године је асфалтирано око 20 километара сеоских улица и око четири и по километара градских што није урађено од рата до сад.“, навео је председник општине. Добар пример дали су мештани Дољашнице, Чешљеве Баре и Љубиња који су се ангажовали и прикупили додатна средства за асфалтирање. Милић је рекао и да је настављено са афирмисањем спортског туризма где су у кошаркашком кампу на Сребрном језеру још три терена пресвучена тартаном, а почели су и радови на спортској хали која кошта милион евра. Он је изјавио да се нада да ће хала бити завршена до почетка такмичарске сезоне у јулу наредне године те да ће, са четири врхунска терена, то бити један од најлепших спортских кампова не само у Србији већ и у Европи.

Овом приликом, Милић је позвао савете месних заједница да на време организују своје грађане и доставе годишње планове како би, заједно са општином, исте и реализовали

image_pdfimage_print